6 Kasım 2015 Cuma

Akdeniz Bölgesi'nin ilk TEDx Youth Etkinlliği'ni TEDxGündoğduKoleji olarak düzenleyeceğiz.

"Her geçen gün, Adana'ya ve ülke eğitimine kattığımız değer ve başarı büyüyerek devam etmektedir. Bu sene birçok alanda kazandığımız başarıya ilave olarak ilk kez TEDx Youth lisanslı TEDxGündoğduKoleji'ni ilimize ve bölgemize kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz.
TEDxGündoğduKoleji 14 Mayıs 2016'da Adana'da düzenlenecek olup tema olarak "Geleceğe Dönüş" ü seçtik. Böylelikle salonda bir gelecek kurgusu yaptırmayı amaçlıyoruz.
Bizim amacımız gelecek odaklı olarak; gençlere ilham verebilecek, onlara vizyon kazandırabilecek konuşma ve konuşmacıları bir araya getirmek. Türkiye'de önemi yeni anlaşılmasına rağmen TEDx konferansları tüm dünyanın en önemli konferanslarından.
TEDx konferansı yine canlı yayınla internet üzerinden insanlara ulaşacak ve  100 kişi sınırlamalı bir izleyici öğrenci de salonda yer alabilecek. Daha sonrasında yapılan konuşmalar TEDx'in youtube kanalında offline olarak yayınlanacak. 
Bizim bu ülkenin gençliği ve geleceği için sorumluluğumuz bu, gelecek  ile gençlerimizi buluşturmak istiyoruz."
Serdar Karaman -  TEDx Organizatörü 

TED Hakkında
TED, kendilerini en fazla heyecanlandıran fikirleri paylaşmak üzere dünyanın önde gelen düşünürlerinin katıldığı yıllık bir konferanstır. TED, 1984 yılında teknoloji, eğlence ve tasarım kelimeleriyle Amerika Birleşik Devletleri’nde insanları bir araya getirmeye başlamıştır. “TED” geleceğimizi şekillendiren üç kapsamlı konunun - Teknoloji, Eğlence, Tasarım’ın (Technology, Entertainment, Design) ilk harflerinden oluşur. Etkinliğin kapsamı herhangi bir disiplinle ilişkisi bulunan bütün fikirlerin ortaya konulmasını teşvik eder. Katılımcılara göre “en iyi beyin SPA’sı” ve “bir gelecek gezisi”dir.
TED, farklı alanlara ait önemli düşünce biçimlerini keşfedip kendi yaşamımıza ve iş hayatımıza uyarlayabileceğimizin örnekleriyle aktarıldığı bir merkez olarak hizmet veriyor. Çoğu katılımcı için sonuç: enfes, beklenmedik bağlantılar, olağandışı görüşler ve güçlü bir ilham kaynağı...
Etkinlikte CEO’lardan bilim adamlarına, yaratıcılardan, hayırseverlere çeşitli katılımcılar yer alır. Bill Clinton, Bill Gates, Jane Goodall, Frank Gehry, Paul Simon, Sir Richard Branson, Philippe Starck ve Bono gibi isimlerin konuşmacıların yer aldığı etkinlikte katılıcımlar da bir o kadar sıra dışıdır.
Ayrıca henüz tam anlamıyla ünlü olmayan, yeni tanınan sanatçı, bilim adamı ve düşünürleri bulup TED topluluğuyla tanıştırmak da TED’in genel felsefesinin bir parçası. Hepsinin ötesinde TED ünlü isimlerden çok daha fazlası...Dünyayı değiştirebilecek güce sahip fikirler, tutku, kahkaha, güzellik ve beceri...

TEDx Hakkında
TEDx ise “paylaşmaya değer fikirler”in dile getirildiği yerel bir programdır. TED, “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. TEDx ismindeki “X” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelmektedir.
TEDx lisansı, 31 yıllık konferans düzenleme ve fikir paylaşımı deneyimine sahip olmak demektir. TEDx etkinlikleri 400’ün üzerinde TED video arşivinin de gücüyle, etkinliğin kendi konuşmacıları ve performansları ile beraber yeni fikirler, ilham veren konular ve heyecan verici konuşmalarla zenginleşen bir dünyayı yaşamanızı sağlar. TEDx etkinlikleri sadece yeni fikirler, ilham ve bilgilendirmenin özgür kılındığı ortamlar değil, ilham veren video paylaşımları ile de ünlüdür.
Bir TEDx etkinliği, TED konuşma videoları ve canlı konuşmalar sayesinde yeni fikirler, ilham veren tartışmalarla zenginleşen bir dünyayı yaşatır. TED bağımsız organize edilen bu etkinlikler için genel kılavuzluk hizmeti sağlamaktadır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder